Сумська область: виявлено два застарілих боєприпаси

22 травня громадяни на Сумщині виявили два застарілих боєприпаси. Підозрілі металеві предмети були знайдені у Сумському та Охтирському районах, пише сайт Суми Сьогодні з посиланням на ДСНС у Сумській області.

О 08:25 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмету неподалік с. Микільського Сумського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це мінометна міна калібру 82 мм. На неї натрапив місцевий мешканець біля дерева під час прогулянки у лісі на відстані 1 км від житлових будинків.

А вже о 09:06 на лінію екстреного виклику «101» надійшла інформація про знайдення підозрілого металевого предмету поблизу с. Чернеччини Охтирського району. Як стало відомо, на предмет, зовні схожий на застарілу мінометну міну, що знаходився на дні р. Ворскла, натрапив місцевий житель.

В обох випадках на місцях виявлення боєприпасів часів минулих війн виставлено охорону, надані заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Дії ж громадян при виявленні таких вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Джерело: Суми Сьогодні

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро