Шести округам в Сумській області – бути

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО під час міжрегіонального форуму «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні»

Захід, який  зібрав представників із Сумської, Полтавської, Харківської та Чeрнігівської областeй, відвідав заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ, інформує сайт Суми Сьогодні з посиланням на Сумську ОДА.

Високопосадовець, зокрема, розповів учасникам форуму про нову систему охорони здоров’я, яку сьогодні втілює держава. За його словами, мета медичної реформи – нова система фінансування медичної галузі, нова модель стосунків «пацієнт – лікар», «лікар – лікарня», «лікар – держава», «пацієнт – держава». Цю концепцію підтримує Президент України Петро ПОРОШЕНКО, і наразі вона вже втілюється як на загальнодержавному рівні, так і на регіональному.

У своєму виступі т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Марченко повідомив учасникам форуму, що за останні роки в області реалізовані важливі проекти в медичній галузі. Серед них, зокрема, створення сучасного обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, оснащення його диспетчерською. І завдяки цьому проекту стало можливим проведення на Сумщині Всеукраїнських змагань «Сумські медичні ралі-2017». Але всі ці досягнення мають бути частиною комплексної реформи галузі, яка вже давно назріла в державі. І сьогодні варто швидко впроваджувати її в Україні, приймаючи ті законопроекти, які знаходяться на розгляді Верховної Ради.

Говорив посадовець і про важливе для області питання – проект створення госпітальних округів.

«Шести округам на Сумщині – бути, – підкреслив Олександр МАРЧЕНКО. – На цьому тижні голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО зустрічався з Віце-прем’єр-міністром України Геннадієм ЗУБКОМ з приводу даного питання і ми отримали підтримку. Наразі очікуємо, що та позиція, яку відстоює обласна влада щодо формування саме 6 госпітальних округів, буде підтримана прийняттям відповідних рішень на рівні Кабміну».

У рамках форуму представниками влади та експертами також обговорювалися законопроекти, які змінять систему фінансування охорони здоров’я України і нові права та відповідальність об’єднаних територіальних громад в наданні первинної медико-санітарної допомоги.

Міжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні» проводиться Сумським підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування за участі і підтримки Сумської облдержадміністрації та Сумської обласної ради.

Джерело: Суми Сьогодні