На Сумщині з’явиться “Посмішка, що немає ціни”

Однойменний соціальний проект із надання психологічної, соціальної та медичної допомоги дітям із сімей у складних життєвих обставинах міста Суми та Сумського району є безпрецедентним та триватиме з січня по травень, повідомляє сайт Суми Сьогодні з посиланням на Сумську ОДА

Організаторами проекту є громадська організація «Самаритяни Сумщини» та Сумський обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Як зазначив голова правління громадської організації «Самаритяни Сумщини» Владислав ЛАЗАРЕНКО, основною категорією учасників програми будуть діти із сімей внутрішньо-переміщених та учасників АТО, а також діти з особливими потребами, які опинились у складних життєвих обставинах.

За словами директора Сумського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Тетяни ШЕВЧЕНКО, метою проекту є привернення уваги громадськості до проблем неблагополучних сімей та допомога їм.

«Станом кінець 2016 року у нашій базі даних знаходилося майже 3966 сімей, які опинилися у скрутному життєвому становищі. У них більше 6 тисяч дітей. Нашим проектом передбачена участь дітей з міста Суми та Сумського району, а це приблизно 1500 осіб. Проте на цьому ми не зупинимося, тож роботи у нас буде вдосталь», – прокоментувала вона.

Владислав Лазаренко розповів, що проект охоплюватиме два напрямки роботи. В рамках першого напрямку буде проходити безкоштовне медичне лікування у спеціалізованій стоматології. Іншим же напрямком стане організація виїзних програм для дітей та їх батьків, сімейні заходи, майстер-класи та елементи арт-терапії.

«Серед іншого, ми плануємо провести для учасників проекту невеличкі подорожі по нашому регіону, адже на Сумщині є вдосталь цікавих місць, які варто відвідати. Я впевнена, нові знання та враження обов’язково підуть дітям та їх батькам на користь», – наголосила кандидат педагогічних наук, психолог, арт-терапевт Вікторія РАТЄЄВА.